İşleminiz Devam Ediyor.
Lütfen Bekleyiniz...

Ali İhsan KAYA

 

Özel Konya Lokman Hekim Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, adını tabiplerin piri olan Lokman Hekimden esinlenerek kurduğumuz, kurulduğu günden bu yana eğitim ve öğretimin kalitesini arttırmayı, geleceğe güvenle bakan, aydınlık girişimci ve başarılı sağlık personelleri yetiştirmeyi amaç edinmiş bir kurumdur.

 

Lokman Hekim, öncelikli olarak sevgi ve saygıya dayalı eğitim anlayışıyla, yönetim bilimini verimli ve etkili kullanan yöneticiler, alanları ile ilgili konularda kendilerini en üst düzeyde yetiştirmiş ve geliştirmiş olan öğretmenleri ile eğitimin beraberinde, öğrencilerimizin bilgi, beceri ve davranışlarını yine öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda da mesleğe yönlendirilmelerine hizmet etmeyi amaçlamaktadır.

 

Vatandaşlara sağlık alanında en iyi hizmeti verecek elemanları yetiştirmek ve onları genç yaşta hayata hazırlamak düşüncesiyle geçtiğimiz yıllar Konya’da açtığımız sağlık meslek lisemizin öğrencilerden ve velilerden büyük ilgi görmesi bizleri diğer illerimizde de okul açmamız yönünde teşvik etti. Bundan dolayı Konya Lokman Hekim Anadolu Sağlık Meslek Lisesinden sonra, İzmir Lokman Hekim Anadolu Sağlık Meslek Lisesini ve Alanya Lokman Hekim Anadolu Sağlık Meslek Lisesini de faaliyete geçirdik.

 

‘’Sağlık Eğitimi Bizim İşimiz’’ diyerek başladığımız bu yolda velilerimizden ve öğrencilerimizden aldığımız güçle, emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.